Trnava rieši prehrievanie lávky na Starohajskej ulici

Trnava rieši prehrievanie lávky na Starohajskej ulici

IPCC: Trnava rieši prehrievanie lávky na Starohajskej ulici

Betónové premostenie spájajúce historické centrum mesta Trnava so sídliskom Hlboká sa extrémne prehrievalo už v čase svojho vzniku v roku 1987. Klíma v meste sa z roka na rok zhoršuje a lávka je stále najvyužívanejšou spojnicou, po ktorej prejdú denne tisícky ľudí. 

Mestská samospráva uskutoční úpravy na zmiernenie prehrievania v letných mesiacoch, zlepšenie hospodárenia s dažďovou vodou, ochranu pred exhalátmi a hlukom automobilovej dopravy. V tejto lokalite mesto vysadilo už množstvo stromov, situácia priamo vy výške na lávke sa týmto spôsobom nezlepšila. Riešením na dosiahnutie cieľa je využitie zelene v kontajneroch a výsadba popínavých rastlín, ktoré dokážu pokryť betón, vyrásť do výšky lávky a zatieniť aj priestory pod pergolami.

Zmluvu s dodávateľom prác mestská samospráva už podpísala a odovzdanie staveniska sa uskutočnilo v utorok 6. augusta 2019. Výstavba konštrukcií a výsadba zelene majú byť hotové do začiatku novembra, nová zeleň by mala už na budúcu jar plniť svoju estetickú aj klimatickú úlohu.

Viac o riešení nájdete na stránkach mesta Trnavy. 

http://bit.ly/2MGGys1

Zdielať článok

VIETE VIAC?

Viete niečo, čo by mohlo druhým pomôcť? Máte aktuálnejšie alebo presnejšie poznatky o téme?  Nárhy na zlepšenie, informácie, dokumenty, fotky alebo videá môžete zdielať prostredníctvom kontaktného formulára.   


Galéria

Video

Správy

Správy

Trnava: Agrolesníctvo je budúcnosť

Trnava je prakticky nechránená stromami a zeleňou pred negatívnymi prejavmi počasia ako sú napríklad extrémne víchrice, búrky, suchá či horúčavy. Dôvodom je najmä spôsob využívania…
Správy

Spolu pre zeleň v Starom Meste

Mestská časť Staré Mesto v Bratislave prináša projekt Zelená pre zeleň s cieľom ozdraviť a skvalitniť životné prostredie zeleňou na verejných priestranstvách. Projekt pozostáva z…