Ako cestovať ekologicky a s ohľadom na životné prostredie?

Ako cestovať ekologicky a s ohľadom na životné prostredie?

Krásna pláž pri mori či rieke, zelené lesy, lúky, pasienky či impozantné hory, ktoré sú domovom mnohých zvierat - to všetko sú miesta, kde môžete stráviť nádhernú dovolenku. Aj pri cestovaní je však dôležité nezabúdať na životné prostredie a myslieť ekologicky. Nižšie nájdete pár tipov na to, na čo treba myslieť, ak chcete cestovať udržateľnejšie.

Ako na ekologickú kanceláriu?

Ako na ekologickú kanceláriu?

Ochrana životného prostredia je pre čoraz viac ľudí veľmi dôležitá. Nie každý však robí všetko preto, aby aj jeho pracovné prostredie a pracovné návyky mali na životné prostredie minimálny dopad. Tzv. zelená kancelária nie je žiadna veda. Nižšie nájdete zopár tipov, ako dodáte svojmu pracovisku zelenší rozmer a spravíte vašu kanceláriu ekologickou.

Ako si urobiť  dažďovú záhradu pri dome?

Ako si urobiť dažďovú záhradu pri dome?

S dažďovými záhradami sa najlepšie kombinujú kríky s hustými koreňovými systémami, ktoré nasávajú prebytočnú vodu a zabraňujú erózii pôdy. Vyhľadajte také, ktoré sú pre vašu pôdu najvhodnejšie. Väčšina kríkov uprednostňuje pred ílom zeminu s dobrým odvodňovaním. Najlepšie rastú vo vlhkých, ale nie presýtených podmienkach.

Ako obmedziť pesticídy na poliach v okolí miest a obcí?

Ako obmedziť pesticídy na poliach v okolí miest a obcí?

xistujú rôzne systémy klasifikácie pesticídov podľa ich toxicity pre ľudí a životné prostredie. Postupné ukončenie používania vysoko nebezpečných pesticídov a ich nahradenie menej nebezpečnými je preto najzreteľnejším spôsobom, ako znížiť negatívne vedľajšie účinky pesticídov.

Ako zistiť či je kupovaný produkt ekologický?

Ako zistiť či je kupovaný produkt ekologický?

Najlepším spôsobom, ako zistiť, či je výrobok ekologický, je vedieť / vidieť ako sa vyrába. Či už priamo u lokálneho pestovateľa, pekára, farmára, remeselníka či dodávateľa služby. Alebo na internete, kde výrobcovia (najmä tí ekologicky založení) prezentujú svoj spôsob výroby.