Ako zistiť či je kupovaný produkt ekologický?

Ako zistiť či je kupovaný produkt ekologický?

Najlepším spôsobom, ako zistiť, či je výrobok ekologický, je vedieť / vidieť ako sa vyrába. Či už priamo u lokálneho pestovateľa, pekára, farmára, remeselníka či dodávateľa služby. Alebo na internete, kde výrobcovia (najmä tí ekologicky založení) prezentujú svoj spôsob výroby.

Ako sa farmári môžu adaptovať na klimatickú zmenu?

Ako sa farmári môžu adaptovať na klimatickú zmenu?

Chovatelia zvierat sa museli aj v histórií prispôsobiť zmenám klímy. Väčšinou však nešlo o tak drastické zmeny, aké prináša klimatická zmena. Extrémne teplo, povodne a suchá sú niektoré z priamych dopadov prejavov klimatickej zmeny aj na Slovensku.

Ako sa obliekať ekologicky?

Ako sa obliekať ekologicky?

Nie je vždy možné zaplniť celý šatník prostredníctvom second hand obchodov a swapov. A tu prichádzajú tzv. ekologické značky. Môžete ich použiť na vyplnenie medzier vo vašom šatníku bez toho, aby ste príliš porušili svoje zásady. Ako je uvedené vyššie, mnoho udržateľných značiek je skutočne drahých. Existuje však niekoľko značiek, ktoré sú menej náročné na financie a sú stále považované za ekologické. 

Vodné štvorce

Vodné štvorce

Vodné štvorce sa vo všeobecnosti používajú vo vnútorných mestských oblastiach s malým priestorom pre vodné nárazníky a tam, kde je vysoká hladina podzemnej vody nemožná.

Použitie upravenej odpadovej vody

Použitie upravenej odpadovej vody

Decentralizované spracovanie odpadových vôd na opätovné využitie odpadových vôd pomáha znížiť množstvo odpadových vôd. Navyše, niektoré systémy čistenia odpadových vôd sa dajú ľahko integrovať do územného usporiadania a výsledkom môžu byť viditeľné environmentálne opatrenia.