Ako obmedziť pesticídy na poliach v okolí miest a obcí?

Ako obmedziť pesticídy na poliach v okolí miest a obcí?

xistujú rôzne systémy klasifikácie pesticídov podľa ich toxicity pre ľudí a životné prostredie. Postupné ukončenie používania vysoko nebezpečných pesticídov a ich nahradenie menej nebezpečnými je preto najzreteľnejším spôsobom, ako znížiť negatívne vedľajšie účinky pesticídov.

Ako si vybrať správny solárny panel?

Ako si vybrať správny solárny panel?

Výber solárnych panelov sa spočiatku môže zdať ako náročná technická úloha, ale s trochou snahy si dokážete vybrať systém, ktorý bude vašej domácnosti dokonalo vyhovovať a nie len premení vašu domácnosť na viac „zelenú“, ale pritom aj niečo ušetríte. Porovnajte ponuky, ktoré máte k dispozícii, zistite si o nich recenzie a inšpirujte sa ľuďmi v okolí, ktorých sa môžete osobne opýtať na ich skúsenosti.

Ako zbierať dažďovú vodu zo strechy?

Ako zbierať dažďovú vodu zo strechy?

V súčasnosti sa zber dažďovej vody sa stáva vhodnou voľbou zásobovania domácností a podnikov najmä v mestskom prostredí. Zberné systémy dažďovej vody môžu byť nakonfigurované tak, aby vyhovovali rôznym potrebám a špecifikáciám.

Zelený Portland – Oregon, USA

Zelený Portland – Oregon, USA

Obyvatelia tichomorského severozápadu USA si vážia prírodnú krásu, ktorá ich obklopuje. Portland si získal povesť jedného z najzelenších miest v Amerike a berie svoje ekologické myslenie naďalej vážne.

Udržateľnosť mesta – Emden, DE

Udržateľnosť mesta – Emden, DE

Od konca 80-tych rokov mesto Emden (52 000 obyvateľov) v nemeckom Dolnom Sasku pracuje na zvyšovaní svojej udržateľnosti. Začalo to bezplatnými návodmi pre občanov a podniky na efektívnejšiu izoláciu budov.

Elektro mokrade

Elektro mokrade

Electrowetland je prírodný systém čistenia odpadových vôd, ktorý generuje elektrickú energiu z oxidácie organických látok.

Vodotesné pomôcky

Vodotesné pomôcky

Na to, aby mohli susedstvá naďalej fungovať počas povodní a aby sa zabezpečilo ich rýchle zotavenie, je nevyhnutné, aby bola životne dôležitá infraštruktúra odolná voči vode. Napríklad pracovný zdroj je dôležitý pre pokračovanie čerpania. Energia a pitná voda sú nevyhnutné, ak sa majú ľudia zdržiavať alebo sa vrátiť do zaplaveného územia.

Zariadenia nezávislé od energie

Zariadenia nezávislé od energie

Výhodou dočasného ustanovenia je, že môže pokračovať v práci nezávisle od siete, pokiaľ je odolná voči vode. Príklady zahŕňajú solárne panely, biomasu, kogeneračnú jednotku, veternú energiu a uzavretú nádrž na pitnú vodu.