Mesto v záhrade – Singapur, SG

Mesto v záhrade – Singapur, SG

Singapur, ostrovný štát s druhým najrušnejším prístavom v Ázii, nasmeroval svoj rast tak, aby sa stal jedným z najzelenších miest na svete. Za posledných 50 rokov sa premenil na nepoznanie. V minulosti bol považovaný za veľmi znečistené mesto. Aktuálne vytvára životné prostredie snov, s úžasnou biodiverzitou. Singapur predstavuje štandard pre zelenú budúcnosť našej planéty.

Mestské infiltračné pásy

Mestské infiltračné pásy

V mestských oblastiach je často k dispozícii menej priestoru na infiltráciu a tieto oblasti sa viac opotrebujú z dopravy a chodcov. Systém betónových kontajnerov bol vyvinutý pre vysoko urbanizované oblasti v Portlande, ktoré sú otvorené na dne, naplnené štrkom a pôdou a zasadené. Takéto štruktúry môžu byť samozrejme vyrobené z iných materiálov.

Tieň poskytovaný vegetáciou

Tieň poskytovaný vegetáciou

Strategicky umiestnené stromy a vegetácia na vonkajších plochách budov môžu blokovať slnečné svetlo, a tým obmedziť rozsah, v akom sa budovy zohrievajú a potrebujú chladiť. Ďalším pozitívnym efektom je, že rastliny, ktoré vrhajú svoje listy, držia slnko v lete a zároveň nechávajú slnko v zime. vyžarujúce z budovy.

Šikmé zelené strechy

Šikmé zelené strechy

Pre šikmé strechy je nevyhnutný systém, ktorý bráni kĺzaniu. Drenážna vrstva môže byť tenšia a jednoduchšia vďaka rýchlejšiemu odtoku dažďovej vody. S trávnatou strechou je potrebný zavlažovací systém, ktorý udržiava trávu zelenú aj v suchých letných obdobiach.