Austrália: Zmena klímy je najväčšia hrozba pre Veľký bariérový útes

Austrália: Zmena klímy je najväčšia hrozba pre Veľký bariérový útes

IPCC: Austrália: Zmena klímy je najväčšia hrozba pre Veľký bariérový útes

Iba najväčšie a najrýchlejšie možné opatrenia na zníženie globálnych emisií skleníkových plynov znížia riziká vplyvu zmeny klímy na Veľký bariérový útes. Ďalšie vplyvy možno minimalizovať obmedzením globálneho zvýšenia teploty a rýchlymi opatreniami na vybudovanie odolnosti útesu.

Na stránkach austrálskeho vládneho úradu The Great Barrier Reef Marine Park Authority sa uvádza: 

“Starostlivosť o útes je spoločnou zodpovednosťou. Uznávame zásadný význam dôsledného a účinného vykonávania všetkých vládnych programov, politík a nástrojov podporujúcich opatrenia v oblasti zmeny klímy. Vyzývame ostatných, aby prijali opatrenia na zníženie rizík a obmedzenie dopadov zmeny klímy na útesy a koralové útesy na celom svete. Kroky, ktoré môžu urobiť všetci, nájdete na našej webovej stránke a na webovej stránke ministerstva životného prostredia a energetiky.”

Vyhlásenie úradu The Great Barrier Reef Marine Park Authority v angličtine nájdete tu:

http://bit.ly/2Knc2SJ

Vyhlásenie úradu The Great Barrier Reef Marine Park Authority v slovenčine použitím prekladača Google

http://bit.ly/2ZIEWlu

Zdielať článok

VIETE VIAC?

Viete niečo, čo by mohlo druhým pomôcť? Máte aktuálnejšie alebo presnejšie poznatky o téme?  Nárhy na zlepšenie, informácie, dokumenty, fotky alebo videá môžete zdielať prostredníctvom kontaktného formulára.   


Galéria

Video

Správy

Správy

Trnava: Agrolesníctvo je budúcnosť

Trnava je prakticky nechránená stromami a zeleňou pred negatívnymi prejavmi počasia ako sú napríklad extrémne víchrice, búrky, suchá či horúčavy. Dôvodom je najmä spôsob využívania…
Správy

Spolu pre zeleň v Starom Meste

Mestská časť Staré Mesto v Bratislave prináša projekt Zelená pre zeleň s cieľom ozdraviť a skvalitniť životné prostredie zeleňou na verejných priestranstvách. Projekt pozostáva z…